Jdi na obsah Jdi na menu
 


Party se Zdravou 5

Ve středu 1. 11. 2017 dopoledne nás navštívila paní Jitka s programem pro žáky ze ZŠ - Škola Zdravé 5 a s programem pro děti z MŠ – Hrátky Zdravé 5.

Školáci se v rámci tohoto prožitkového učení seznámili s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin a přípravou zdravé svačinky (špíz). Na každé téma byl připraven soutěžní úkol, který plnili žáci rozděleni do skupinek. Odměnou za splněné úkoly bylo pro žáky vysvědčení a dárečky Zdravé 5. 

Děti z mateřské školy si s pomocí pohádkového příběhu o Evičce a Péťovi povídali o zdravém životním stylu. Pásmo vyprávění bylo protkáno interaktivními praktickými úkoly, do kterých se zapojily, jako aktéři příběhu, všechny děti. I ty nejmenší si otestovaly a obohatily své znalosti o potravinách. Příběhem děti provázela chytlavá písnička. Od lektorky školka na konci programu získala plakát s výživovým talířem a obrázkem dětského těla znázorňujícím vliv určitých potravin na jednotlivé části těla.

I když jsme na (již dříve objednaný) program trochu pozapomněli a nenadálý příchod paní Jitky nás překvapil, byli jsme nakonec všichni velice rádi, že paní lektorka přijela. Program Zdravé 5 se nám velice líbil, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých, pro praktický život potřebných informací. Již teď se těšíme na pokračování tohoto programu v příštím roce.