Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikuláš netradičně, aneb "Hledej Mikuláše"

V úterý 5. prosince 2017, v den, kdy již tradičně Mikuláš, anděl a čert navštěvují doma děti, aby se jich vyptali, zda byly hodné, či zda trochu zlobily, a podle toho je odměnili sladkostí nebo třeba uhlím, se v naší škole samotný Mikuláš zastavil jen na chvilku, a to proto, aby dětem v nůši zanechal dopisy s obdobným zněním, jaký je například tento:

 

„Milá Lucinko,

jestlipak se už těšíš na nadílku od Mikuláše, čerta a anděla? Určitě už se rodičů vyptáváš, kdy k vám domů přijdeme. Neboj se, zazvoníme u vás již brzy. V podvečer 5. prosince nezapomeň pozorně poslouchat. A až uslyšíš cinkání zvonečku nebo řinčení řetězů, tak to už budeme na cestě. Ale nemusíš se bát. Pokud jsi byla hodná, čert si na Tebe netroufne. No, ale jestli jsi zlobila, nebo máš na svědomí nějakou lumpárnu, tak si asi budeš muset připravit nějakou hezkou básničku nebo písničku, abychom Tvé hříchy mohli smazat a mohli Tě obdarovat nějakou tou dobrotou. Tak se měj moc hezky a Těšíme se na Tebe“.

Mikuláš, čert a anděl

 

Paním učitelkám zanechal vzkaz, že pokud děti druhý den, tedy ve středu 6. 12., splní na určené trase po škole úkoly, které si pro ně připravil, tak se může stát, že jej někde možná najdou a on pro ně bude mít připravenou také nějako sladkost.

Ve středu ráno se děti, po vyprávění o tom, co se u nich večer odehrávalo, s velkou chutí pustily do plnění těchto úkolů:

- skládání pazzlů Mikuláš, čert a anděl

- zdobení perníčků

- naučení se, za doprovodu klavíru, 1 vánoční koledě

- dotvoření vánoční ozdoby (dárek od Mikuláše pro starostlivé rodiče).

Jelikož na stanovištích nikde nikdo Mikuláše nepotkal, ale všichni jsme byly přesvědčeni, že někde ve škole musí být, nezbývalo, než celou školu prohledat (místnost po místnosti,....).

Ano, podařilo se, Mikuláše – „chudáka“ děti přeci jenom našly - zamkla jej nepozorná paní uklízečka v knihovně, kde strávil celou noc. Aby mu v noci čas rychleji utíkal, četl a četl a četl a dětem pak pověděl, která kniha se mu líbila nejvíce a proč, a také dětem vysvětlil, proč i ony by si měly čtení knih oblíbit.

Za to, že děti vše splnily, tak jak měly, odměnil je Mikuláš ovocem a adventním kalendářem.

 

Tyto netradiční hrátky s Mikulášem se všem velice líbily.

Děti byly velice potěšené i tím, že Mikuláš připravil dárek nejen pro ně, ale i pro maminku a tatínka.

Všichni už se těšíme, kdo přijde zanedlouho,,,,,,,asi Ježíšek :-)