Jdi na obsah Jdi na menu
 


"Čoko den"

ČOKO DEN

V pátek 3. listopadu byl pro nás trochu zvláštní den. Paní učitelka nás nalákala na všechny možné obaly od různých čokolád, bohužel bez toho sladkého, námi milovaného obsahu.

Zpočátku jsme nechápali, ale tak to prostě začalo.

Ten den se totiž naše škola a školka proměnila ve výrobnu dětských snů-výrobnu čokolády.

Až do dnešního dne jsme si myslely, že čokoláda je prostě z obchodu.

Netušili jsme, že nevzniká sama od sebe. A ani to, kolik námahy a práce je za vznikem toho sladkého pamlsku.

Na začátku jsme netušili, která fáze výroby čokolády bude těžší, jestli pěstování kakaovníku, což je strom, sklizeň z plantáže, sušení semínek z kakaových bobů, nebo samotná výroba čokolády.

Pochopili jsme, že čokoláda je zprvu tekutá věc, do které je možné přidat mnoho různých přísad a pak z ní vytvořit mnoho různých zajímavých tvarů.

Poučili jsme se také trochu o podílu tuku, který je moc důležitý a dělá čokolády tak různými, ale i o nezdravých náhražkách, které vlastně zjednodušeně řečeno čokoládu šidí a kazí.

Pak přišlo to nejlepší, kdy jsme se všichni proměnili v malé čokoládové továrníky. Rozdělili jsme se do skupin a procházeli jednotlivá „čokoládová zastaveníčka“. Tam jsme zkoumali všechny možné vlastnosti, chutě a vůně všech možných čokolád.

Naše ČOKO – z a s t a v e n í č k a

ČOKO-š p í z: výroba ovocného špízu zalitého různými druhy čokolády

ČOKO-d u c h: malování kousky různých čokolád a vytváření svého obalu na čokoládu

ČOKO-o b r a z: vlepování útržků z různých barevných obalů čokolád do společného obrazu ducha formou koláže

ČOKO-m l s: ochutnávka různých druhů čokolád, hádání, určování druhu a názvu čokolády (mléčná, hořká 40% - 85%, bílá, oříšková, mandlová, nugátová, s příchutěmi: malinová, jahodová, banánová, peprmitová, pálivá-chilli, různá jádra v čokoládě…)

ČOKO-m a s k a: masáží jsme se proměnili v původní objevitele čokolády-Indiány, když jsme na sebe vzájemně „patlali“ tu sladkou hnědou hmotu. Někteří z nás více olizovali, než masírovali.

ČOKO-č o k o l á d a: výroba vlastní čokolády odléváním tekuté čokoládové hmoty do formiček, dozdobení podle vlastní fantazie-semínka, cukrářské posypy

Nakonec jsme si vyřešili čokoládový kvíz, vytvořili myšlenkovou mapu s využitím všech informací, které jsme se v průběhu dopoledne o čokoládě dozvěděli.

Dnes už víme, jak dlouhá cesta vede od pěstování stromu kakaovníku, sbírání bobů na plantážích, sušení semínek z kakaových bobů až po tu sladkou a dobrou věc v barevném obalu, kterou prostě milujeme, přestože víme, že nepatří v nepřiměřené míře ke zdravé výživě.

ČOKO DEN se nám všem moc povedl, ještě teď se olizujeme a už se těšíme na další zajímavý projektový den.